Zasady dotyczące zakupu kociąt 

a) Przemyślana decyzja

 

Kotkami, które rodzą się w naszej hodowli, opiekujemy się przez ponad 3 miesiące. Otoczone są one miłością, troskliwością i fachową opieką weterynaryjną. Żyją u nas w optymalnych warunkach, dzięki czemu nabierają pewności siebie, kształtują swoje kocie charaktery i są zawsze w bliskim kontakcie z ludźmi. Są przez nas kochane, rozpieszczane, przyzwyczajane do dotyku i głaskania, uczone nawiązywania prawidłowych relacji z opiekunami. W związku z tym, zależy nam, by nasze kocięta trafiły w ręce prawdziwie odpowiedzialnych opiekunów. Dlatego przed zakupem, staramy się przynajmniej raz zobaczyć i lepiej z Państwem poznać. Naszym marzeniem jest, by nowi opiekunowie obdarzali miłością, oddaniem i uwagą zarówno kociego maluszka jak i potężnego kota jakim stanie się w przyszłości.

 

Decyzja o dołączeniu do Państwa nowego członka rodziny musi być przemyślana. Kot będzie towarzyszył Państwu przez najbliższe 15-20 lat. Przed rozmową z nami zastanówcie się Państwo, czy wszyscy członkowie rodziny są na to gotowi, czy nikt z domowników nie ma alergii na kocią sierść. Młody kot brytyjski jest bardzo słodki, ale wyrasta na kota słusznej postury, o określonych potrzebach fizycznych i psychicznych.

 

b) Co kocię dostaje w hodowli

 

Wszystkie kocięta otrzymają książeczkę zdrowia, rodowód, wyprawkę, są zachipowane, dwukrotnie zaszczepione i przynajmniej dwukrotnie odrobaczone. Na prośbę opiekuna,  maluchowi może być założony również paszport (niezbędny, gdy nowa rodzina mieszka za granicą).

 

Kotki będą nauczone czystości, zasad korzystania z drapaka, będą potrafiły korzystać z kuwety krytej. W posagu otrzymają zdrowie i urodę, zabawkę, miseczkę oraz karmę renomowanych firm na kilka pierwszych dni w nowym domu. Kotki opuszczające dom rodzinny jedzą samodzielnie zróżnicowany pokarm i są gotowe do rozpoczęcia życia w nowym domu także pod względem gotowości emocjonalnej.

 

c) Wiek opuszczenia hodowli

 

Zgodnie z regulaminem FIFe, kotek z naszej hodowli może przenieść się do nowych opiekunów najwcześniej po ukończeniu 12 tygodni życia, w praktyce bywa, że jest wydawany w wieku 13-15 tygodni -  termin przekazania zależy od kondycji kotka po przejściu kwarantanny poszczepiennej i po zabiegu kastracji (jeśli przeznaczony będzie "na kolanka"). Kocię, które nowy dom znalazło poza granicami Polski, ma wyrabiany przeze mnie paszport oraz jest dodatkowo zaszczepione przeciw wściekliźnie, w związku z tym opuszcza hodowlę dopiero po przebyciu 21-dniowej kwarantanny poszczepiennej. 

 

d) Na kolanka, czy do hodowli?

 

Kociaka można przeznaczyć jako kotka „na kolanka” lub z prawami do dalszej hodowli. Zastrzegam sobie jednak prawo decydowania o jego dalszym losie. Do hodowli przeznaczam jedynie kocięta najlepsze w typie.

Nie oznacza to jednak, że nie można kociaka najlepszego z miotu kupić „na kolanka”. Cena kociaka hodowlano-wystawowego uzgadniana jest indywidualnie. Kocięta ze statusem "hodowlany" będą sprzedawane jedynie do hodowli już zarejestrowanych, posiadających przydomek hodowlany. Jeśli osoba zainteresowana planuje założyć hodowlę, zobowiązana jest zarejestrować ją jeszcze przed odbiorem kotka i przedstawić hodowcy dokumenty potwierdzające tę rejestrację 

 

Kotek nie przeznaczony do hodowli, zostanie poddany wczesnej kastracji, jeszcze w czasie pobytu w hodowli. To nieprawda, że kotka dla zdrowia musi raz w życiu mieć kociaki, a kota poprzez kastrację pozbawiamy męskości. Naprawdę dużo złego może spotkać kotkę, która przechodzi nieustanne ruje i kota, który w okresie „godowym” będzie uciekał z domu, narażając się na różne niebezpieczeństwa, w tym na zagryzienie przez bezpańskie psy.

 

 e) Zaliczka


Jeśli zdecydują się Państwo na rezerwację wybranego kota, należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500zł . Sporządzam wówczas potwierdzenie wpłaty tej kwoty. Wpłata zaliczki oznacza, że nie ma już możliwości, by Państwa kot został sprzedany komukolwiek innemu. Przyszli właściciele kotka, którzy dokonają wstępnej rezerwacji,  otrzymują ode mnie regularnie wysyłane zdjęcia  i informacje o postępach w rozwoju swojego Malucha.

 

Zawsze służymy Państwu radą i pomocą w wychowaniu kotków, chcemy utrzymywać kontakt z nowymi właścicielami, cieszyć się z tego, jak kociątko rośnie i rozwija się, a także jego osiągnięciami wystawowymi lub hodowlanymi. Najbardziej zależy nam, by maluchy w nowym domku otrzymywały równie dużo uwagi, zabawy i pieszczot, co w swoim rodzinnym. To uczuciowe istoty, które przyzwyczaiły się do bycia kochanymi, do bycia częścią rodziny. Jeśli otoczycie je opieką i troską, odwdzięczą się Wam z nawiązką, obdarzając absolutnie wyjątkową, kocią przyjaźnią.