...Ludzie dzielą się na tych, co lubią koty i na tych, co je dopiero polubią...

Jesteśmy domową hodowlą kotów brytyjskich. Nasze koty
są pełnoprawnymi członkami naszego domu, wypełniają go swoim spokojem i wrażliwością, czynią kompletnym.

Zależy nam na tym, by kocięta rodzące się w naszej hodowli były idealnymi przedstawicielami rasy, zarówno pod względem wyglądu, jak i charakteru. Dążymy do uzyskania kotów ze sprężystym futrem z dużą ilością podszerstka oraz z pięknie wybarwionym, pomarańczowym okiem. Specjalizujemy się w solidach, czyli kotach o jednolitym umaszczeniu, głównie niebieskim. Staramy się tak dobierać rodziców, by kocięta wyróżniały się spokojnym charakterem, umiarkowanym temperamentem i wielkim oddaniem w stosunku do opiekunów. Z powodzeniem udaje nam się zarazić swoją pasją rodzinę i znajomych, a także nowych opiekunów naszych kociąt, którzy przyjmują pod swój dach puchate, brytyjskie kuleczki. 

 

Nasza przygoda z kotami brytyjskimi rozpoczęła się w roku 2013. Pewnego chłodnego, jesiennego dnia dołączyła do naszej rodziny przepiękna kotka, która zauroczyła nas od razu magicznym spojrzeniem. Spokojny temperament i przyjazne usposobienie kotów brytyjskich przekonały nas, że to rasa z którą chcielibyśmy wiązać swoją przyszłość.

Zdecydowaliśmy się dołączyć do hodowców kotów brytyjskich i wybraliśmy przydomek hodowlany Fluffy Kingdom – czyli Puszyste Królestwo. Hodowla zarejestrowana jest w Cat Club Feniks (CCF), zrzeszonym w federacji Felis Polonia (FPL), pod patronatem Federation Internationale Feline (FIFe) – największej międzynarodowej federacji felinologicznej. Wszystkie kocięta urodzone w naszej hodowli otrzymują rodowody FIFe.


Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej hodowli nie tylko osoby zainteresowane nabyciem nowego członka rodziny z puszystego królestwa, ale też osoby, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej na temat wyjątkowej pod każdym względem rasy kotów brytyjskich.

Pozdrawiamy!

Beata i Grzegorz Gruchała
z Koszalina